Witamy w sklepie z obuwiemMiarka obuwia

Jak mierzyć stopę i jak dobrać rozmiar buta?

Jeżeli nie jesteś pewien jaki rozmiar obuwia będzie dla Ciebie odpowiedni, możesz to w bardzo szybki i prosty sposób sprawdzić. Wystarczy zmierzyć swoje stopy w zaprezentowany poniżej sposób.

Potrzebne do tego będą: biała kartka papieru (format A4), taśma klejąca, ołówek i miarka.

 

1. Przyklej kartkę papieru do podłogi taśmą klejącą.

miarka obuwia

2. Postaw swoją stopę centralnie na kartce i precyzyjnie obrysują ją ołówkiem dookoła. W ten sposób powinieneś otrzymać dokładny kształt swojej stopy.

miarka obuwia

 3. Miarką zmierz długość stopy. Pod uwagę weź najbardziej skrajne punkty długości stopy.  Zapisz wynik.

miarka obuwia

4. Podobnie zmierz szerokość stopy w najszerszym jej miejscu. Zapisz wynik.

miarka obuwia

Analogicznie zmierz drugą stopę i zbierz wszystkie wyniki. Może być tak, że wymiary obu Twoich stóp będą się od siebie różniły. Należy wówczas, jako rozmiar, przyjąć rozmiary większej stopy. Trzeba też przy tym pamiętać, że obuwie, z reguły powinno być o ok. 0,5 cm większe od stopy.

Znając już swój rozmiar stopy, można dobrać dla siebie odpowiedni rozmiar buta. Pamiętaj jednak, że rozmiary obuwia różnych producentów różnią się od siebie. Dobierając rozmiar, należy sugerować się tabelą rozmiarów tego producenta, którego buty chcemy kupić. Innaczej mówiąc, dany rozmiar buta u różnych producentów może mieć różną wielkość i niekoniecznie będzie na Ciebie pasował.

Poniżej prezentujemy typową tabelę rozmiarów.

Przy wyborze produktu i doborze jego rozmiaru warto z nich skorzystać. Mamy wówczas pewność, że dobierzemy dla siebie odpowiedni rozmiar.

miarka obuwia - tabelka

miarka obuwia - tabelka


 

ROZMIARY NIESTANDARDOWE CZYLI OD 47 WZWYŻ WYKONUJEMY

PO WCZEŚNIEJSZEJ KONSULTACJI MAILOWEJ

ikony